Decontarea abonamentelor de transport în comun

UAIC a lansat aplicația pentru decontarea abonamentelor de transport în comun, în Iași, pentru studenții UAIC. Ca să îți poți deconta abonamentul lunar, trebuie să ai o adresă instituțională de forma prenume.nume@student.uaic.ro, să accesezi aplicația, să completezi informațiile solicitate și să încarci documentele justificative. Studenții au posibilitatea de a-și edita cererile până pe data de 25 iunie.

IMPORTANT!

• Cererile care au status Verificat sau Amânat vor intra în plată.
  • Cererile care au status Revizie sunt incomplete, iar studenții trebuie să-și verifice adresa de email instituțională pentru a vedea ce documente suplimentare trebuie să încarce în platformă.

Pentru mai multe detalii, accesați ghidul care descrie modalitatea de decontare și fiecare pas care trebuie parcurs sau urmăriți un material video în care regăsiți explicațiile de care aveți nevoie.

Dacă ați folosit deja aplicația, oferiți-ne feedback-ul vostru accesând acest link: https://bit.ly/feedback-app-decont-transport-UAIC

Precizări privind calendarul pentru decontarea abonamentelor de transport în comun:

Luna iunie 2024:

• 10 – 20 iunie 2024: depunerea documentelor;
  • 10 – 25 iunie 2024: verificarea documentelor la Facultăți;
  • 26 – 28 iunie 2024: realizarea statelor de plată (verificări/ordonanțări) de către Compartimentul Probleme Sociale din cadrul Direcției Cămine și Cantine;
  • 1 iulie 2024, ora 09.00: predare DERU – CFP;
  • 3 – 4 iulie 2024: virament în conturi.

Începând cu luna iulie 2024:

• 1 – 10 ale lunii: depunerea documentelor;
  • 1 – 15 ale lunii: verificarea documentelor la Facultăți;
  • 16 – 18 ale lunii: realizarea statelor de plată (verificări/ordonanțări) de către Compartimentul Probleme Sociale din cadrul Direcției Cămine și Cantine;
  • 19 ale lunii, ora 09.00 (sau următoarea zi lucrătoare): predare DERU – CFP;
  • 25 – 30 ale lunii: virament în conturi.