Decont abonamente de transport – luna septembrie

Vor fi luate în considerare pentru decontare:

• abonamentele care au fost amânate luna trecută pe considerente legate de valabilitate.
  • abonamentele de 30 de zile achiziționate începând cu data de 10 iulie, până pe 11 septembrie (inclusiv). Vor fi acceptate, în cazul în care nu au fost depuse deja pentru decontare, abonamentele mai vechi, achiziționate în lunile anterioare dar nu mai devreme de 10 iulie. Abonamentele de 30 de zile, achiziționate după 11 septembrie vor fi decontate în luna următoare.
  • abonamentele de 7 zile valabile până la data de 10 octombrie (inclusiv). De exemplu, abonamentele de 7 zile achiziționate pe data de 4 octombrie vor putea fi decontate în această lună. Abonamentele de 7 zile, achiziționate după 4 octombrie, vor fi decontate în luna următoare.

Pentru studenții de anul I (licență, master, doctorat) abonamentele se vor deconta raportându-ne la ziua în care devin studenți (30 septembrie). Așadar, abonamentele se vor deconta direct proporțional cu numărul de zile eligibile (începând de pe 30 septembrie).

Procedura de decontare la studenții de anul I este la fel cu cea pentru studenții din ceilalți ani:

• Își achiziționează abonamentele la preț întreg.
  • După expirarea abonamentelor le încarcă în platforma de decontare până pe 10 ale lunii cu datele cerute.
  • Dacă li se validează cererea la nivelul facultății, urmează să primească decontul până la finalul lunii.

Atenție! În continuare, nu se vor lua în considerare pentru decontare abonamentele achiziționate în perioada 10 iulie-29 septembrie, de către studenții care și-au finalizat studiile în iulie 2024, chiar dacă unii dintre aceștia sunt acum înmatriculați într-un alt ciclu de studii.

Abonamentele achiziționate după datele menționate mai sus, în textul marcat cu roșu, vor fi trecute la status ”Amânat”.

Informații generale privind decontarea abonamentelor de transport pentru studenții UAIC