Invitație – Conferința internațională a studenților filologi, Gaudeamus.

Stimate colege, stimați colegi,

Am onoarea și bucuria de a vă adresa dumneavoastră și colegilor, pe care îi reprezentați, invitația de a sprijini studenții din domeniul filologiei sau domeniile conexe să participe la a 3-a ediție a Conferinței internaționale a studenților filologi: Gaudeamus. Contribuții la cercetarea filologică actualădin 5 – 6.05.2023, Oradea.
Facultatea de Litere, din cadrul Universității din Oradea, aniversează în acest an calendaristic șaizeci de ani de existență. Ne dorim ca tradițiile și bunele practici ale instituției să se perpetueze, dar în același timp să capete și un suflu al actualității, cu precădere în activitatea de cercetare. Astfel sperăm ca dialogul științific prilejuit de această conferință să fie cât mai profund și interesant.

Cu aleasă considerație,

Conf. dr. Veronica Buciuman
Decan
Facultatea de Litere
Universitatea din Oradea
Tel: 00259 408 285 / 0771 129 377

Click aici pentru invitație și detalii legate de Conferința internațională a studenților filologi, Gaudeamus.