Conferința Internațională „Etică, deontologie și integritate academică”

Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași va organiza vineri, 27 mai 2022, în intervalul 10.00-16.00, în Aula Magna „Mihai Eminescu”, Conferința Internațională „Etică, deontologie și integritate academică – repere pentru asigurarea unei culturi a calității universitare în secolul al XXI-lea.

Evenimentul este organizat în cadrul Proiectului FDI „Etică și deontologie universitară la UAIC integritate în activitatea academică prin formarea continuă a personalului didactic” (UniEthic), manager de proiect, Lect. univ. dr. Daniel Atasiei.

Cadrele didactice și studenții Facultății de Litere a UAIC sînt invitați să participe la acest eveniment de interes pentru cultura oricărei comunități academice. Vă rugăm să vă exprimați intenția de participare completînd formularul de la https://forms.gle/FdQsyfcefBDnJ8vU7, pînă pe joi, 27.05.22.

Persoană de contact, I. O. Macari, oanam@uaic.ro/ ileanaoanamacari@gmail.com