Sesiune specială de evaluare și finalizare a studiilor

Conform hotărârii Biroului Executiv al Consiliului de Administrație, sesiunea specială de examene din perioada 29 august – 11 septembrie 2022, prevăzută în structura anului universitar 2021-2022, este destinată studenților care au beneficiat de mobilități Erasmus în  anul universitar 2021-2022 și studenților care, din motive medicale întemeiate, nu au putut finaliza situația școlară la finalul semestrului II, indiferent de anul de studiu.

Cererile se trimit până la data de 12 august 2022, pe adresa de email licenta.litere.uaic@gmail.com

Studenții vor depune o cerere scrisă și documente doveditoare la Secretariatul facultății. Prezentarea la examene se va face cu respectarea regulamentelor în vigoare. Un student are dreptul de a participa o singură dată la una din cele două sesiuni de restanțe (iunie sau septembrie).

CALENDAR:

• 29 – 30 august 2022 – sesiune de examene;
  • 31 august – 1 septembrie 2022 – înscrieri (DOAR ONLINE) la examenul de finalizare de studii (licență sau disertație)
  • 5 septembrie 2022 – examenul de finalizare de studii (licență sau disertație)